Postaraj se da se pokazeš pošten pred Bogom, kao radin koji se nema šta stidjeti, i pravo upravlja riječju istine. (2. Timotiju 2,15)
Neka svako ko tvrdi da veruje da Gospod uskoro dolazi istražuje Pismo kao nikada ranije; jer sotona je odlučan da isproba sva moguća sredstva da zadrži duše u tami, i zaslepi um da ne primeti opasnosti vremena u kome živimo. Neka svi vernici uzmu svoje Biblije uz iskrenu molitvu, da bi Sveti Duh mogao da ih prosvetli o tome šta je istina, da mogu više da saznaju o Bogu i Isusu Hristu koga je poslao. Tragajte za istinom kao za skrivenim blagom, i razočarajte neprijatelja. Vreme probe je upravo pred nama jer je glasna vika trećeg anđela već počela otkrivenjem Hristove pravde, Otkupitelja koji oprašta grehe. To je početak svetlosti anđela čija će slava obasjati čitavu Zemlju. Dužnost je svakoga kome je poruka opomene upućena da uzdigne Isusa, da Ga prikaže svetu onako kako je objavljen u slikama, nagovešten u simbolima, pokazan u proročkim otkrivenjima, otkriven u poukama datim Njegovim učenicima i u divnim čudima učinjenim za sinove ljudske. Istražujte Pisma; jer ona svedoče o Njemu.
Ako želite da opstanete u vreme nevolje, morate da poznajete Hrista, i da prihvatite dar Njegove pravde, koji On pripisuje grešniku koji se kaje. Ljudska mudrost ne može poslužiti u pripremi plana spasenja. Ljudska filozofija je beskorisna, rodovi najviših ljudskih snaga su bezvredni prema velikom planu božanskog Učitelja. Nikakva slava nam neće pomoći; sva ljudska pomoć i slava leže u prašini; jer istina kakva je u Isusu jedino je dostupno sredstvo kojim se možemo spasiti. Imamo prednost da se povežemo sa Hristom, i tada se božansko meša sa ljudskim; i samo u toj zajednici mora počivati naša nada; jer samo kad Božji Duh dotakne dušu, snage duše bivaju oživljene, i mi postajemo nova stvorenja u Hristu Isusu. On se pokazao da donese život i besmrtnost. On kaže: „Reči koje vam Ja rekoh duh su i život su.“ (Jovan 6,63) Psalmista kazuje: „Reči Tvoje kad se jave, prosvetljuju i urazumljuju proste.“ (Psalam 119,130) (Review and Herald, 22. novembar 1892)